Home / علم تمرین / راهکار های افزایش حجم عضلات کمر
کانال بدنسازی

راهکار های افزایش حجم عضلات کمر

عضلات پشتی یا عضلات کمر و به اصطلاح زیر بغل در هنگام تمرین ، زیاد به چشم نمی آیند اما بر خلاف آنکه شاید این عضلات برای برخی از ورزشکاران اهمیت مهمی نداشته باشد در مسابقات بدنسازی نقش تعیین کننده ی دارند و افراد حرفه ای اهمیت ویژه ای را برای این بخش از بدن قائل هستند. در ادامه با مجله نسل آهن همراه باشید تا شما را با روش هایی مهم برای ساخت عضلات کمر حجیم تر آشنا کنیم

این ۴ روش را امتحان کنید دفعه بعدی که میخواین این گروه عضلات را تمرین بدید و فرقش را احساس کنید.

fe2251c5

هر سمت از کمر را جداگانه تمرین دهید

اگه به شکل کامل نمیتونین عضلات کمر خود را حس کنید و آنها را به کار بگیرید از یک طرفه تمرین کردن استفاده کنید چرا که انرژی ذهنی بیشتر و تمرکز بیشتری در زمان تمرین برای هر طرف دارین و به شکل چشم گیری میبینید که دامنه حرکت افزایش پیدا می‌کند علاوه بر همه میتوانید که در حرکاتی مثل تک دمبل خم، سیم کش زیر بغل تک دست و حتی سیم کش قایقی تک دست را دقت فوق‌العاده انجام دهید.

جای قرار گیری دست های خود را عوض کنید

اگر شما از آن دسته افراد هستین که حرکات مورد علاقه ای را در عضلات کمر دارید جای گیری دست خود را عوض کنید مثلا از زیر بغل هالتر به زیر بغل هالتر دست برعکس تغییر دهید شیوه خود را و برای ۴ هفته از از این فرم قرار گیری دست های جدید استفاده کنید چرا که گروه عضلات کمر از اندازه های مختلف و در جهت های مختلف هست پس باید آن ها را از تمام جهت مورد توسعه قرار داد تا تمام کمر شما از تناسبی زیبا برخوردار شود همین نکات کوچک موجب تغییرات بزرگ می‌شود.

از لیفت های چند مفصلی استفاده کنید

باید یاد آوری کنم که اگر میخواهید بزرگ و عضلانی شوید باید از لیفت های سنگین ترکیبی و چند مفصلی استفاده کنید. درست است که فرم درست و تمرکز و حرکات تک مفصلی بهتر عضلات را درگیر میکنند اما خیلیها فراموش کردند که عضلات باهم کار کردن را دوست دارند و بهتر در کنار هم فعالیت میکنند.
پس یکی دیگر از راه های سریع عضلانی شدن استفاده از حرکات چند مفصلی است برای مثال: بدنساز های قدیمی مثل آرنولد، فرانک زین و دوریان یتس که از بدن های فوق‌العاده ای برخوردار بودند از همین شیوه استفاده میکردند.
حرکاتی مثل زیر بغل هالتر خم، زیر بغل دمبل خم، زیر بغل قایقی و ددلیفت و رک پول رو همیشه در تمرینات زیر بغل خود جا دهید.

شدت بالا تمرین کنید

در آخر باید گفت که باید در روز کمر باید با شدت بالا تمرین کرد و نباید بین هر ست زیاد استراحت کرد. روز زیر بغل خیلی شبیه روز پا هست و باید بهانه ها رو کنار گذاشت با ذهنی آماده و پر از انرژی باید به باشگاه رفت و مثل یک هیولا تمرین کرد.

بیشتر بخوانید

نظریه های جدید در علم تمرین

علم و دانش بشر هر روز و هر ثانیه در حال پیشرفت است و این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره عیدانه نسل آهن