روش های طبیعی پاک سازی و کاهش چربی کبد

کبد یکی از مهم ترین ارگان ها در دستگاه گوارش میباشد،تمام خون دستگاه گوارش توسط سیاهرگی به نام ورید پورت جمع‌آوری شده و وارد کبد می‌شود و تمام مواد جذب شده از لوله گوارشی از کبد عبور می‌کنند. دیگر کارهای کبد به دام انداختن سموم و تصفیه آنها با تبدیل کردنشان به مواد بی ضرر است. همچنین، این کبد است که متابولیسم داروهارا در بدن بر عهده دارد.

زمانی که بدنسازان در طول دوره ی رژیمی مکمل های زیادی رو مصرف میکنند، آنزیم های کبد آنها کم شده و کبدشان چرب میشود، که در بعضی از موارد در اثر مصرف برخی مکمل های تقلبی و یا استروئید ها کبد افراد از کار میافتد و دچار بیماری های ناگوار و جبران ناپذیری میشوند.

علایم کبد چرب

کبد چرب معمولا یک بیماری خاموش است و بخصوص در مراحل اولیه نشانه‌ای ندارد. زمانیکه بیماری پیشرفت کند، می‌تواند باعث علایم مبهمی همچون:

  • خستگی و ضعف
  • کاهش وزن و یا کاهش اشتها
  • اکنه های وخیم پوستی
  • تهوع
  • گیجی، مشکل در تصمیم گیری و یا تمرکز

کبد از اعضای است که خود را به راحتی ترمیم میکند و در این مقاله ار نسل آهن روش هایی طبیعی را به شما خواهیم آموخت تا به راحتی بتوانید کبد خود را ترمیم کرده و چربی های آن را کم کنید،توجه داشته باشید که بهتر است بعد از یک دوره ی ۵ هفته ی مصرف مکمل کبد خود را شست و شو دهید، توسط یکی از روش های زیر به بهبود و سلامتی آن کمک کنید.

مصرف عرقیات گیاهی

عرقیات گیاهی خالص و طبیعی هیچ گونه مواد شمیایی ندارند و بسیار بهتر از قرص های شمیای هستند در زیر لیستی از عرقیات را که به سلامت کبد شما کمک میکند خواهیم اورد.

عرق کاسنی یکی ار بهترین و معروف ترین عرقیات گیاهی برای پاک سازی و بهبود عملکرد کبد میباشد.برای درمان بیماریهای کبدی و پوستی:سه استکان عرق کاسنی، سه استکان عرق شاه تره مخلوط شود. صبح و ظهر و شب قبل از غذا در هر وعده یک استکان میل شود.

در میان عرقیات گیاهی دسته ای از این شفابخش های طبیعی برای پاکسازی کبد و کیسه صفرا توصیه شده اند. عرق شاهتره در درمان و همچنین محافظت کبد موثر است ، خون را تصفیه کرده و از آن را رقیق مینماید ، کاهنده فشار خون و کلسترول خون است ، این عرق همچنین مدر نیز میباشد. برای سم زدایی و پاکسازی کبد ۲ فنجان در روز میل کنید.

پاکسازی کبد با میوه ها

گوجه فرنگی علاوه بر گلوتاتیون، دارای لیکوپن است که موجب تصفیه کبد و مقاومت بدن در برابر سرطان می شود.

سبزیجاتی مثل بروکلی و گل کلم، باعث رها شدن آنزیمی به نام گلوکوزینولات (glucosinolates) در بدن میشن که تولید آنزیم های هضم رو تحریک کرده و به بیرون کردن سموم از جریان خون کمک میکند.

چغندر مثل هویچ، چغندر هم سرشار از فلانوئیدها و بتاکاروتن است، که کارایی کلی کبد را تقویت می کند و یک پاکسازی اساسی در کبد انجام می دهد.

 نوشیدنی برای پاکسازی کبد

برای تهیه یک نوشیدنی طبیعی و خانگی به منظور پاکسازی کبد کافیست ۱ عدد چغندر متوسط را با ۱ عدد هویج و ۱ عدد سیب (خام) داخل میکسر کاملا میکس کنید و در انتها یک لیوان آب به ان بیافزایید.

این نوشیدنی را نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید. برای تصفیه و پاکسازی کبد کافی است به مدت ۵ روز پی در پی روزانه یک لیوان از این نوشیدنی سالم میل کنید. سپس ۱۰ روز فاصله داده و دوباره شروع کنید. با همین کار ساده از یک گنجینه ی طبیعی و درمانگر بهره مند خواهید شد.

 سم زدایی و پاکسازی کبد با مخلوط آبلیمو و روغن زیتون

یک معجون جادویی برای پاکسازی کبد داریم. معجونی از ترکیب روغن زیتون و آب لیمو.مخلوط یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری آب لیمو با معده خالی قبل از صبحانه توصیه می شود.

. لیموترش می‌تواند باعث تحریک ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته‌شده در کبد را تمیز کند.

روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد. تحقیقات جدید توسط دانشمندان هندی نشان داد که هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو) برای محافظت از کبد خوب است یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *