دو نکته تغذیه که باید بدانید!

درشت مغذی‌های لازم برای رشد بدن خود را مهیا کنید
دلیل اصلی‌ که برخی‌ افراد در عضله سازی مشکل دارند این است که آنها به اندازه کافی‌ تغذیه نمیکنند. هنگامی که در تلاش برای افزایش وزن هستید، شما باید بیش از مقداری که در روز کالری میسوزانید، کالری دریافت کنید.

نتیجه این کار قرار گرفتن کالری مازاد در اختیار بدن می‌باشد و بدن از همین کالری مازاد برای ترمیم و ساخت بافت‌های ماهیچه ای استفاده خواهد کرد. در واقع هیچ راهی‌ جز این کار برای عضله سازی وجود ندارد.

اینکه بخواهید چه میزان کالری مازاد در اختیار بدن قرار دهید چیزی است که برای هر فردی متفاوت می‌باشد، اما اگر در گذشته نیز با افزایش وزن مشکل داشته اید، یک نقطه شروع خوب مصرف ۱.۲۵ گرم پروتئین و ۲ گرم کربوهیدرات به ازای هر پوند از وزن بدن می‌باشد. هنگامی که می‌خواهید برای دریافت کالری مازاد اقدام کنید، اطمینان حاصل کنید که حداقل به مدت یک ماه از میزان پروتئین و کربوهیدرات ذکر شده به شکل روزانه استفاده کنید و در صورت نیاز تغییرات لازم را اعمال کنید. انجام این کار زمان کافی‌ را در اختیار بدن قرار خواهد داد تا واقعا بتواند به خوبی‌ به این افزایش کالری واکنش نشان دهد.

اگر در این حالت شاهد افزایش وزن بودید، پس مشخص میشود که به اندازه کافی‌ کالری دریافت می‌کنید و اگر شاهد افزایش وزن نیستید، این یعنی‌ باز هم نیاز به تغذیه بیشتر دارید. هیچگاه پیشنهاد نمیکنم بیشتر از ۱.۵ گرم پروتئین به ازای هر پوند از وزن بدن خود مصرف کنید، بنابراین اگر خواهان دریافت کالری بیشتری هستید، باید از کربوهیدرات‌ها آن را تامین کنید.

 بیش از ۴ ساعت را بدون تغذیه سپری نکنید
جدایی از اینکه برخی‌ افراد چه می‌گویند، زمان بندی وعده‌های غذایی هنگامی که خواهان افزایش وزن هستید مهم می‌باشد، مخصوصا اگر در تلاش هستید این افزایش وزن با چربی‌ حداقلی همراه باشد. با مصرف حداقل یک وعده غذایی هر ۴ ساعت یک بار، میتوانید بدن خود را از طریق تغذیه مستمر در شرایط آنابولیک قرار دهید.

بسیار آسان تر است که وعده‌های غذایی بسیار حجیم خود را تقسیم بندی کرده و آنها را هر ۳-۴ ساعت یک بار مصرف کنید، به جای اینکه بخواهید تنها در طول روز از ۳-۴ وعده غذایی بسیار حجیم استفاده کنید. آیا تا کنون سعی‌ کرده‌اید که ۱۲۰۰ کالری از مواد غذایی پاک را در یک وعده مصرف کنید؟ من این کار را کرده ام و باید به شما بگویم که در انتهای آن وعده غذایی نزدیک بود مرغ و برنج از گوش‌هایم بیرون بزند. بسیار راحت تر و کاربردی تر است که ۶ وعده دارای ۶۰۰ کالری را به جای ۳ وعده دارای ۱۲۰۰ کالری مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *