اکسی متالون استروئیدی با عوارض وحشتناک

اکسی متالون یا (اکسی متانون) یک استروئید خوراکی است که با محبوس ساختن آب در بدن به سرعت باعث بزرگ به نظر رسیدن عضلات میشود و مصرف کننده به سرعت حجیم به نظر میرسد در نتیجه اثر بخشی اکسی بسیار بالا بوده ولی عوارض استروژنی آن نیز بالا و وحشتناک است.

اکسی متالون به خاطر احتباس آب در بدن باعث افزایش حجم عضلات صاف و بدون تفکیک میشود

اکسی از لحاظ افزایش قدرت که در نتیجه افزایش آب و نمک (الکترولیت ها) مانند سدیم و کلر پتاسیم و غیره می باشد منحصر به فرد بوده است.و این افزایش الکترولیت ها باعث میشود ورزشکار در تمرینات سخت کمتر دچار ضرب خوردگی و آسیب شود.

اکسی با تاثیر واسط باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود که امر موجب افزایش اکسیژن رسانی به عضلات می شود و کارایی عضلات را بهبود می بخشد.

دوز مصرفی:
دوره مصرف اکسی متانول ۱ تا ۶ هفته است و سپس با آنتی استروژن های قوی و دارو های دپورتیک ضررهای مصرف این سم را کاهش دهید.

اصولا برای حداکثر اثر بخشی و حداقل کردن عوارض از دوز مصرفی ۰٫۵ میلی گرم به ازا هر پوند وزن بدن استفاده می گردد. ( مصرف ۳ قرص که معادل ۱۵۰ میلی گرم است بیشترین دوز مصرف است.)

عوارض جانبی:
اکسی متانول به خاطر داشتن داشتن شاخه دارویی آلفا الکیلت که این ترکیب باعث جلوگیری از شکسته شدن دارو توسط کبد میشود(غیر فعال شدن دارو در خون) و برای کبد زهراگین است و طولانی شدن دوره مصرفی بیش از ۶ تا ۸ هفته صدمات شدیدی از جمله به هم خوردن تعادل آنزیم های کبد و سمی شدن کبد و ایجاد تومور های خوش خیم و بد خیم در کبد میشود.

به علت عوارض استروژنی بالا و زهراگین در اکسی متانول استفاده همزمان از آنتی استروژن برای کاهش عوارض فوق حتما توصیه میگردد.

از عوارض آنی مصرف اکسی متانول سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع ، نوک سینه ، نارسایی های قلبی و عروقی و … میباشد ، و به نظر عوارض مصرف این دارو به مراتب بیشتر از فواید مصرف آن میباشد و بهتر هست سراغ مصرف همچین داروهایی با قدرت آنابولیکی بالا نروید .

توجه کنید : این مقاله صرفا برای آشنایی شما با این داروهای میباشد و برای مصرف این از داروها حتما باید با پزشک متخصص و مربی با تجربه مشورت کنید.

یک نظر

    1. نسل آهن پاسخ

      سلام دوست عزیز در عنوان مقاله ذکر شده عوارض وحشتناک اکسی متالون و این مقاله صرفا جهت اگاهی افراد کم تجربه و جوان نسبت به خطرات و عوارض جبران ناپذیر این نوع داروهای استروئیدی و اگاهی بخشی برای عدم مصرف این نوع داروها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *