اکسی متالون استروئیدی با عوارض وحشتناک

0

اکسی متالون یا (اکسی متانون) یک استروئید خوراکی است که با محبوس ساختن آب در بدن به سرعت باعث بزرگ به نظر رسیدن عضلات میشود و مصرف کننده به سرعت حجیم به نظر میرسد در نتیجه اثر بخشی اکسی بسیار بالا بوده ولی عوارض استروژنی آن نیز بالا و وحشتناک است.

اکسی متالون به خاطر احتباس آب در بدن باعث افزایش حجم عضلات صاف و بدون تفکیک میشود

اکسی از لحاظ افزایش قدرت که در نتیجه افزایش آب و نمک (الکترولیت ها) مانند سدیم و کلر پتاسیم و غیره می باشد منحصر به فرد بوده است.و این افزایش الکترولیت ها باعث میشود ورزشکار در تمرینات سخت کمتر دچار ضرب خوردگی و آسیب شود.

اکسی با تاثیر واسط باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود که امر موجب افزایش اکسیژن رسانی به عضلات می شود و کارایی عضلات را بهبود می بخشد.

دوز مصرفی:
دوره مصرف اکسی متانول ۱ تا ۶ هفته است و سپس با آنتی استروژن های قوی و دارو های دپورتیک ضررهای مصرف این سم را کاهش دهید.

اصولا برای حداکثر اثر بخشی و حداقل کردن عوارض از دوز مصرفی ۰٫۵ میلی گرم به ازا هر پوند وزن بدن استفاده می گردد. ( مصرف ۳ قرص که معادل ۱۵۰ میلی گرم است بیشترین دوز مصرف است.)

فرمول دوز مصرفی:

وزن ورزشکار بر حسب کیلوگرم تقسیم بر ۰٫۴۵۴ ضربدر ۰٫۵ = دوز مصرفی

عوارض جانبی:
اکسی متانول به خاطر داشتن داشتن شاخه دارویی آلفا الکیلت که این ترکیب باعث جلوگیری از شکسته شدن دارو توسط کبد میشود(غیر فعال شدن دارو در خون) و برای کبد زهراگین است و طولانی شدن دوره مصرفی بیش از ۶ تا ۸ هفته صدمات شدیدی از جمله به هم خوردن تعادل آنزیم های کبد و سمی شدن کبد و ایجاد تومور های خوش خیم و بد خیم در کبد میشود.

به علت عوارض استروژنی بالا و زهراگین در اکسی متانول استفاده همزمان از آنتی استروژن برای کاهش عوارض فوق حتما توصیه میگردد.

از عوارض آنی مصرف اکسی متانول سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.