سفیده تخم مرغ یا زرده تخم مرغ مسئله این است!

بعد از سینه مرغ و نوشیدنی‌‌های پروتئینی ورزشی رایج‌ ترین منبع پروتئین دیگر برای بدنسازان چیزی نیست جز سفیده تخم مرغ! به این دلیل که سفیده تخم مرغ یک منبع تقریبا خالص از پروتئین می‌باشد و تقریبا ۱۰۰% آن پروتئین می‌باشد و دارای چربی‌ و کربوهیدرات بسیار اندکی میباشد.

با این اوصاف هنگامی که شما بخواهید دنبال یک منبع پروتئینی طبیعی و کامل و کم کالری باشید هیچ گزینه‌ دیگری نمی‌تواند سفیده تخم مرغ را شکست دهد.

از طرفی‌ دیگر تخم مرغ کامل دارای کالری قابل توجه و ریز مغذی‌های درون زرده می‌باشد.تمام ویتامین‌های قابل حل در چربی‌ آن (ویتامین آ، دی، ای، ک) همگی در زرده یافت میشوند.به علاوه زرده همچنین دارای چربی‌‌های سالم و کلسترول می‌باشد که وجود آنها برای تولید هورمون‌هایی نظیر تستوسترون الزامی می‌باشد.زرده تخم مرغ نیز حدودا به اندازه سفیده آن دارای پروتئین می‌باشد.

در زیر یک مقایسه بین تخم مرغ کامل و سفیده آن را مشاهده خواهید نمود که در آن میزان درشت مغذی‌ها با هم مقایسه شده‌اند.
۸سفیده تخم مرغ
پروتئین : ۲۸ گرم
کربوهیدرات : ۲ گرم
چربی‌ : ۰ گرم
کالری : ۱۳۷

۴تخم مرغ کامل
پروتئین : ۲۸ گرم
کربوهیدرات : ۲ گرم
چربی‌ : ۲۱ گرم
کالری : ۳۱۲

از تخم مرغ کامل به جای سفیده آن استفاده کنید
هنگامی که شما در یک رژیم کم کربوهیدرات به دنبال یک منبع پروتئینی هستید تخم مرغ کامل را به جای سفیده آن انتخاب کنید.تخم مرغ کامل همچنان یک منبع غذایی کم کالری تلقی‌ میشود حتی با در نظر گرفتن میزان کالری بیشتر حاصل از چربی‌‌های آن در مقایسه با پروتئین.

به یاد داشته باشید که چربی‌‌های غذایی باعث میشوند پروتئین‌ها در بدن با سرعت کمتری جذب شوند و همین موضوع باعث میشود پروتئین مدت زمان بیشتری در بدن شما باقی‌ بماند.

تخم مرغ کامل همچنین دارای طیف وسیع تری از آمینو اسید‌ها می‌باشد که همین موضوع میتواند شما را بهتر به اهداف بدن سازی برساند.هنگامی که شما نیازمند جذب سریع پروتئین هستید از سفیده آن استفاده کنید در غیر این صورت در زمان‌های دیگر از تخم مرغ کامل استفاده کنید یا میتوانید به یک نسبتی تخم مرغ کامل و سفیده آن را به صورت مخلوط با هم برای دریافت مزایای بیشتر غذایی مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *